Badania płodności u kobiet

Płodność kobiety to sprawa indywidualna. Trudności z zajściem w ciążę mogą mieć różne podłoże m.in. genetyczne lub wynikające z prowadzonego trybu życia. Problemy z płodnością często są związane również z wiekiem. Należy pamiętać, że wraz z upływem czasu jakość i ilość komórek jajowych znacznie spada.

O niepłodności mówi się, gdy po roku starań o dziecko kobieta nie zachodzi w ciążę. Oczywiście problem może leżeć zarówno po stronie mężczyzny, jak i kobiety. Aby zdiagnozować przyczynę problemów z poczęciem, warto zdecydować się na badania płodności.

Badania płodności u kobiet – kiedy warto się na nie zdecydować?

Badania na płodność u kobiet zaleca się wykonać, gdy od dłuższego czasu staracie się o dziecko, jednak nie przynosi to pożądanych rezultatów. Badania te zalecane są również paniom, które chcą mieć pewność co do swojej płodności. Często wykonywane są one także u kobiet, które przeszły różnorodne choroby i pragną sprawdzić, czy nie wpłynęły one niekorzystnie na ich płodność.

Badania na płodność kobiet – rodzaje

W naszym laboratorium można wykonać różnorodne badania płodności u kobiet. Oferujemy badanie:

  • CFTR – genetyczne badanie, dzięki któremu można wykryć wszelkie mutacje w genie CFTR, odpowiadającym za rozwój wielu chorób m.in. mukowiscydozy. U kobiet mutacja tego genu może przyczynić się do zaburzeń miesiączkowania. Często prowadzi ona do całkowitego zaniku okresu lub wydzielanie bardzo gęstego śluzu, utrudniającego plemnikom dostanie się do komórki jajowej.
  • Kariotypu – główne badanie genetyczne, pozwalające wykryć nieprawidłowości, mogące odpowiadać za choroby genetyczne, które często powodują niepłodność.
  • MTHFR – badanie molekularne pozwalające wykryć mutacje w genie MTHFR, które powodują zaburzenia metabolizmu kwasu foliowego przyczyniającego się do niepłodności i poronień.
  • V Leiden – badanie umożliwiające wykrycie dziedzicznej mutacji genu kodującej czynnik V krzepliwości krwi, która często odpowiada za niepłodność.

Dlaczego warto wykonać badania płodności kobiet w naszym Laboratorium Badań Genetycznych?

Na rynku dostępnych jest wiele laboratoriów, w których można wykonać badania na płodność u kobiet. Zastanawiasz się, dlaczego warto wybrać akurat nas? Otóż działalność prowadzimy od 1998 roku, dzięki czemu mamy duże doświadczenie i ogromną wiedzę w przeprowadzaniu badań na płodność kobiet. Nasz zespół tworzą wykwalifikowani specjaliści z dziedziny genetyki klinicznej oraz genetycznej diagnostyki molekularnej. Nasze działania opierają się o najnowsze osiągnięcia nauk medycznych z zakresu diagnostyki chorób genetycznych. W naszym laboratorium znajduje się poradnia genetyczna, gdzie można uzyskać fachową pomoc lekarza genetyka. Wszystkie prowadzone przez nas badania są dokładne i rzetelne, co potwierdza udzielony przez Polskie Centrum Akredytacji Certyfikat Akredytacji Laboratorium Badawczego Nr AB 1440. Dużą zaletą naszego Laboratorium Badań Genetycznych jest również atmosfera. Zapewniamy, iż zawsze dbamy o komfort pacjentów.

Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń: +48 81 476 1845

Napisz: biuro@lbg.com.pl

Wyślij formularz kontaktowy